Dnia 13.09.2017r w naszym przedszkolu odbyły się I Bajtusiowe Dożynki, których celem było budzenie szacunku dla pracy rolników, do chleba i ocalenie pięknej tradycji ludowej. Zajęcia dydaktyczne przygotowane na ten dzień wprowadziły dzieci w świat pracy rolnika, młynarza i piekarza oraz podkreśliły wartość chleba w życiu człowieka. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę o różne gatunki zbóż i wypieków. Jak na prawdziwe Dożynki przystało, nie zabrakło tańców, konkursów, dożynkowych przyśpiewek oraz dobrego nastroju. W holu na pięknie udekorowanym stole wyeksponowano plony z ogrodów, sadów i działek. Odbyły się też pamiątkowe zdjęcia, które nie pozwolą zapomnieć o miłych chwilach spędzonych w ten piękny wrześniowy dzień. Pragniemy podkreślić, iż Edukacja regionalna ma znaczący wpływ na indywidualny rozwój dziecka w wieku przedszkolnym. Umożliwia mu wszechstronny rozwój w każdej sferze: umysłowej, społecznej, moralnej i estetycznej. Dzięki niej dziecko wzbogaca wiedzę o swoim regionie, poznaje tradycje, zwyczaje i kulturę. Następne Przedszkolne Dożynki za rok!