Jasełka

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego tradycją naszego przedszkola jest przygotowanie i wystawienie w okresie przedświątecznym Jasełek. Przedstawienie jasełkowe odbyło się 13 grudnia w auli Zespołu Szkół nr 3 w Rybniku. Na jasełka licznie przybyli rodzice, dziadkowie, rodzeństwo naszych przedszkolaków, aby wspólnie cieszyć się tym świątecznym i magicznym czasem.
„Witam Was goście mili, kłaniam się niziutko. A do wszystkich dzisiaj gości śmieję się cichutko”. Takimi słowami rozpoczęły się tegoroczne JASEŁKA pod tytułem: ”WŚRÓD NOCNEJ CISZY”.
Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci, bożonarodzeniowa dekoracja sceny - stajenka z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem. Dzieci na moment zmieniły się w Najświętszą Rodzinę, anioły, pastuszków i króli przenosząc wszystkich obecnych w czasy sprzed dwóch tysięcy lat. Mali aktorzy z wielkim przejęciem wygłaszali swoje role i z radością śpiewali kolędy i pastorałki.
Radosna i ciepła atmosfera świąteczna udzieliła się wszystkim zgromadzonym.
Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, perfekcyjnie recytowane wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą atmosferę i podbiły serca całej widowni.
Ogromne podziękowania należą się rodzicom za przygotowanie przepięknych strojów i rekwizytów potrzebnych na występ jasełkowy, dziękujemy również za przygotowanie świątecznych łakoci. Serdeczne podziękowania dla Pana Pawła za wspaniałą oprawę muzyczną uroczystości. Dziękujemy również wszystkim tym, którzy pomogli przy organizacji tegorocznych jasełek.