Mikołajkowe niedpodzianki dla Biedronek

Tegoroczne spotkanie z Mikołajem na długo zapadnie w pamięci naszych Biedronek, a to za sprawą niespodzianek od naszego Gościa, który wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent oraz zostawił prezenty dla całej grupy. Tajemnicze pudełko z listem dzieci szybko znalazły pod kominkiem. Ciocia Ania przeczytała list, który znajdował się w środku, a następnie rozdała każdemu dziecku podpisane bombki. Biedronki własnoręcznie ozdobiły bombki i zawiesiły je na choince. Na święta dzieci zabiorą je domu, aby mogły ozdobić własną choinkę. Podczas odpoczynku dzieci wysłuchały mikołajkowych opowiadań, lecz to nie był koniec niespodzianek. Następnego dnia pod choinką pojawiło się kolejne pudełko, a w nim skrzaty dla każdej Biedroneczki. Dzieci skrzatom nadały imiona i teraz skrzaty będą towarzyszyć nam podczas zajęć, a na święta dzieci zabiorą je do domu.
W ostatnich dniach podczas zajęć dydaktycznych dzieci przypominały sobie tradycje związane ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Była też okazja do ozdobienia świątecznego drzewka. Dzień ubierania choinki w przedszkolu jest dniem wyjątkowym. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zawieszały ozdoby, a gdy nasze wspólne drzewko zostało już ubrane wszyscy wiedzą, że święta są tuż, tuż…