Muzyczny tydzień u biedronek

"Ucha nadstawiam, słucham jak gra. Muzyka we mnie - w muzyce ja."

Muzyka przyczynia się do kształtowania dziecięcej wyobraźni, jest źródłem radości, odprężenia, a kontakt z nią zwiększa wrażliwość słuchową, kształtuje umiejętności muzyczne i wpływa trwale na zainteresowania.
Miniony tydzień upłynął w grupie Biedronek pod hasłem „Muzyka jest wszędzie”. Dzieci przeniosły się do krainy dźwięków, aby wspólnie bawić się muzyką. Flet prosty, gitara, bębenek, cymbałki czy tamburyno to tylko niektóre instrumenty, które dzieci mogły poznać i usłyszeć. W ostatnich dniach dzieci między innymi rozpoznawały dźwięki, zapoznały się nutkami, słuchały muzyki klasycznej, śpiewały piosenki, tańczyły, wystukiwały rytmy, bawiły się w dyrygentów, a nawet stworzyły swój instrument – gitarę. Każda Biedroneczka miała okazję zagrać na wybranym przez siebie instrumencie. Mali muzykanci stworzyli własną orkiestrę. Dzieci słuchały również muzyki poważnej, określały jej nastrój i wspaniale się przy niej relaksowały. Celem zajęć było rozbudzanie w dzieciach zamiłowania do muzyki, śpiewu i tańca, kształtowanie ich poczucia rytmu, rozwijanie twórczej aktywności oraz percepcji słuchowej. Wszystkie zajęcia odbywały się w formie muzycznych zabaw.