Pożegnanie starego roku

Bajtusiowe przedszkolaki w piątek 29 grudnia hucznie i wesoło pożegnały stary rok. Tego dnia dzieci pojawiły się w przedszkolu w śmiesznych okularach i nakryciach głowy. „Motylki” oraz „Misie” podczas zajęć dowiedziały się, że w Sylwestra żegnamy stary rok i witamy nowy, nazwa święta związana jest z jego datą - 31 grudnia, kiedy obchodzone są imieniny Sylwestra i tego dnia po północy można oglądać pokazy sztucznych ogni. Dzieci dowiedziały się również, że przejście z jednego roku w drugi obchodzone jest na całym świecie, a każdy kraj ma własne tradycje celebrowania tego czasu. Wreszcie nadszedł czas na wspólną zabawę. Nasi milusińscy bawili się wesoło w rytm skocznej muzyki, która była przeplatana zabawami i konkursami. Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa w „Gorące krzesełka” oraz taniec na gazecie. Radosny, szeroki uśmiech na buźkach naszych przedszkolaków to najlepsze podsumowanie wspólnej wesołej zabawy.