Robimy zdrowy i smaczny sok

Kształtowanie postaw prozdrowotnych jest procesem długotrwałym i zaczyna się już w przedszkolu. Dlatego mając na uwadze zdrowie naszych przedszkolaków nie zapominamy o organizowaniu sytuacji edukacyjnych, które promują zdrowie.
Nasi milusińscy doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się między innymi prawidłowo odżywiać. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców oraz warzyw. W środę 07.02.2018r. dzieci przyniosły do przedszkola owoce. Z myślą o witaminkach, postanowiliśmy zrobić z nich pyszny i zdrowy sok.
Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku- sokowirówką, jego działaniem i utrwalały sobie zasady bezpieczeństwa. Pozostało tylko wrzucenie składników do maszyny i sok gotowy! Świeżo wyciśnięty sok wszystkim bardzo smakował, najważniejsze, że był, bez dodatku cukru i bez konserwantów.
Nic nie zastąpi dawki witamin jak owoce. Dużo frajdy sprawiło dzieciom przygotowanie soku własnoręcznie. Degustacja była udana, bezpieczeństwo zapewnione i dużo radości z wykonanej pracy!