Grono pedagogiczne

„Największą oznaką sukcesu dla nauczyciela … jest bycie zdolnym, by powiedzieć: ‚Te dzieci pracują jak gdybym nie istniała’." M. Montessori

mgr Barbara Jarzyna – właściciel i dyrektor przedszkola

Wykształcenie:

Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną im. Jana Korczaka w Warszawie WZ Katowice na kierunku edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. Swoją wiedzę uzupełniła kończąc specjalistyczne kursy:

• Kurs Propedeutyczny Pedagogiki Marii Montessori w zakresie wieku dziecięcego (przedszkole)
  • Kurs Trudne zachowania w przedszkolu. Dziecko z autyzmem, zespołem Aspergera, ADHD, mutyzmem dziecięcym

mgr Justyna Szymiczek – wicedyrektor, nauczyciel wychowania przedszkolnego

Wykształcenie:

Otrzymała dyplom na kierunku edukacja elementarna ze specjalnością dodatkowa terapia psychopedagogiczna w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu.

Ukończyła również Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi na kierunku terapia psychopedagogiczna z elementami logopedii.

W Niepublicznej Placówce Doskonalenia Nauczycieli SYNAPSIS w Warszawie poznała „Podstawowe zagadnienia terapii i edukacji osób z autyzmem”.

Beata Mrozek – wychowawca, nauczyciel wychowania przedszkolnego

Wykształcenie:

Wiedzę o pedagogice dziecięcej zdobyła kończąc kierunek zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

W październiku 2015 r. wzięła udział w szkoleniu „Podstawowe zagadnienia terapii i edukacji osób z autyzmem” w Niepublicznej Placówce Doskonalenia Nauczycieli SYNAPSIS w Warszawie.

Posiada certyfikat z kursu nt. Metody Ruchu Rozwijającego wg Weroniki Sherborne. Wzięła również udział w warsztatach muzycznych wg Batii Strauss.

Aktualnie kontynuuje naukę na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na kierunku edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne.

Dominika Klapsia – wychowawca, nauczyciel wychowania przedszkolnego

Wykształcenie:

W Łódzkiej Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej ukończyła kierunek edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne.

W październiku 2016 r. wzięła udział w Ogólnopolskiej Konferencji Szkoleniowej „Różne oblicza autyzmu” w Centrum Neuroterapii w Jastrzębiu Zdroju.

Wzięła udział w warsztatach muzycznych wg Batii Strauss.

Poszerzyła swoją wiedzę z zakresu "Strategie wychowawcze w pracy z uczniami z ADHD, zepołem Aspergera i autyzmem", uczestnicząc w warsztatach w paźdzerniku 2017 r.

mgr Ilona Olender – wychowawca, nauczyciel wychowania przedszkolnego

Wykształcenie:

Na Uniwersytecie Śląskim w oddziale w Jastrzębiu Zdroju ukończyła kierunek pedagogika opiekuńczo – wychowawcza.

Ukończyła studia podyplomowe na kierunku edukacja wczesnoszkolna.

Swoją wiedzę pogłębiała odbywając szkolenia z zakresu „Komunikacja interpersonalna nauczyciel- dziecko trudne” oraz „Warsztat pracy młodego wychowawcy”.

Wzięła udział w Ogólnopolskiej Konferencji Szkoleniowej „Różne oblicza autyzmu” w Centrum Neuroterapii w Jastrzębiu Zdroju.

W lutym 2017 wzięła udział w warsztatach szkoleniowych nt. skutecznej terapii dziecka z autyzmem i zespołem Aspergera.

mgr Agnieszka Wieczorek – nauczyciel wychowania przedszkolnego

Wykształcenie:

Jest absolwentką Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, gdzie ukończyła kierunek zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne.

Swoje kompetencje poszerzyła kończąc Wyższą Szkołę Pedagogiczną Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Warszawie na kierunku pedagogika resocjalizacyjna.

mgr Ewelina Kuc – wychowawca, nauczyciel wychowania przedszkolnego

Wykształcenie:

Niezbędną wiedzę zdobyła na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie na kierunku terapia pedagogiczna i rewalidacja indywidualna.

Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, gdzie ukończyła kierunek wychowanie przedszkolne z terapią pedagogiczną.

Uczestniczyła w szkoleniu: Metoda nauki czytania wg koncepcji dr Ireny Majchrzak.

Anna Bielińska - nauczyciel wychowania przedszkolnego

Wykształcenie:

Ukończyła Uniwersytet Opolski Wydział Historyczno-Pedagogiczny kierunek pedagogika, specjalność kształcenie wczesnoszkolne z wychowaniem przedszkolnym. Doświadczenie zdobyła pracując w świetlicach opiekuńczo-wychowawczych oraz jako animator grup dziecięcych.

W październiku 2017 r. uczestniczyła w warsztatach nt. "Strategie wychowawcze w pracy z uczniami z ADHD, zespołem Aspergera i autyzmem.

Dodatkowe zajęcia prowadzą:

mgr Sylwia Przybyła – nauczyciel języka angielskiego